Ubezpieczenie

Aby skupić się na beztroskim wypoczynku i zapomnieć o ewentualnych problemach warto wcześniej wykupić ubezpieczenie podróżne. Polisa zapewnia kompleksową ochronę podczas podróży zagranicznej jak i krajowej, gwarantuje wsparcie na wypadek leczenia poza granicami kraju.

Jeśli udajemy się na wypoczynek wykupiony w biurze podróży to zgodnie z przepisami prawa w pakiecie wypoczynkowym mamy zapewnione podstawowe ubezpieczenie kosztów leczenia ( KL ) i następstw nieszczęśliwych wypadków ( NNW ). Standardowo zakres ubezpieczenia wynosi do 15 000 EUR przy kosztach leczenia oraz do 5000 zł przy następstwach nieszczęśliwych wypadków.

Warto wcześniej wykupić także polisę prywatnie by mieć dodatkową ochronę poza tym co mamy zapewnione w pakiecie. Opcja ta jest szczególnie polecana osobom chorującym przewlekle, gdyż ubezpieczenie gwarantowane przez biuro podróży nie zwróci kosztów leczenia na wypadek powikłania schorzenia na które leczyliśmy się przed wyjazdem.

W sytuacji gdy wybieramy się na wypoczynek indywidualnie bądź z rodziną możemy skorzystać z oferty ubezpieczycieli i wybrać jeden z gotowych pakietów ubezpieczeniowych lub dowolnie według własnych potrzeb konfigurować swój pakiet. Więcej informacji na temat zakresu ubezpieczenia znajdą Państwo w zakładce UBEZPIECZENIA na naszej stronie.


Brak ubezpieczenia w trakcie wyjazdu może nas bardzo drogo kosztować. W zależności od kraju do którego się wybieramy wezwanie karetki pogotowia może nas kosztować od 40 zł aż do 2000 zł, wizyta u lekarza może kosztować nas od 80 zł do nawet 600 zł, doba pobytu w szpitalu: od 140 zł do nawet 2800 zł, transport do kraju w zależności od kontynentu to koszt od 10 000 zł do aż 100 000 zł.


Nasi partnerzy: